jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
One of the acute angles of a right triangle is 36 degrees. Find the other acute angle.
why is the relative atomic mass of tellurium greater than the relative atomic mass of iodine?
just explain how it's not 7 please ​
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
WILL GIVE BRAILIEST IF ANSWERED FAST
Tulips can be reproduced asexually from bulbs or be grown from seeds, though starting from seed takes 7 to 10 years to cultivate a mature plant and bulbs. How d
2 Precizează genul, numărul, cazul, articolul, prepoziția care le pre evidenţiate cu verde.​
What 3 pieces of data would you expect to see for a developing country
John's property in Richland County, OH is in the shape of a trapezoid with the dimensions shown below. 40 m 20 m 56 m - What is the area of John's property? A.