AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
If a slope of a line is 2/0 is it 0 or undefined?
Dominick lives 1 3/4 miles from his school. If his mother drives him half the way, how far will Dominick have to walk to get to school?
After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?
By the mid-1700s, the largest city in the colonies was (A) New York (B) Boston (C) Philadelphia (D) Charleston (E) Wilmington, Delaware
Which of the following organisms can perform alcoholic fermentation? (1) yeast, (2) humans, (3) bacteria. a. 1 and 2 b. 1 and 3 c. 1 only d. 1, 2, and 3
What is biogeography and what does it provide?
which state of matter has the least amount of energy?
What are the 3 features of a typical seigneurie
you measure or observe two events to occur at the same time one nearby and one further away. Which one did you actually see first?
The value square root of 53 of lies between which two consecutive integers?