tpestano67
tpestano67
02-04-2018
Mathematics
contestada
I NEED HELP PLZ HELP ME ?
Respuesta :
WhiteLilies
WhiteLilies
02-04-2018
The answer is 50 I hope this helps!
Answer Link
bluepuppy242
bluepuppy242
02-04-2018
I think it is D, unit rate is how many c per 50 h, and unit rate is how many per one unit.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
The table shows the number of candies packed by Machine J. The equation shows the number of candies packed by Machine K. In both representations, x is a measure
Which of these kinds of tissues stores fat? adipose cartilage epithelium fibrous connective user: when you move your arm to use your computer mouse, which of th
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
Which parent relation would best represent the side of the vase outlined by the curve in the red?
the brain is wider than the sky for put them side by side the one the other will contain with ease and you beside the brain is deeper than the sea for hold them
What early river civilization was between Pakistan and India
Which function has the following domain and range? Domain: {−7,−3,0,4,12}{−7,−3,0,4,12} Range: {−5,1,2}{−5,1,2} Select one: a. {(−7,12),(−5,2)}{(−7,12),(−5,2)}
which of the following is a simple sugar? a) lactase b) glucose c) lactose d) sucrose
Suppose an author's intent is to teach a moral lesson. Which best explains why the author might choose the genre of allegory to convey the lesson? A. To en
For the sentence below, determine how the word in italics is used. is it a relative pronoun, a subordinating conjunction, or neither? she will not leave the par