aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

9 cm. 12 cm. 15 cm Is this a right triangle or not a right triangle
Find the quotient: 6)27L 600 mL​
What were the responsibilities of the different members of plains Indian families
-4, 12, -36, 108, ... What are the next 3 numbers in the sequence​
11.How did the societies of the Fertile Crescent preserve order?
Complete the inequality.
what is the expression in radical form? (5x^3 y^2) 2/8
Read the image below please.
how was life like living near a desert in the Arabian peninsula?
Select the equation that shows a proportional relationship between x and y. Oy - 2x + 4 oys 5x O y = 3x - 5 OY-5.8​