Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

2020080
2020080 2020080
  • 01-03-2018
3.21 dollars per killogram t t t t t t t t t t t t t t t t t t t

Answer Link

Otras preguntas

how many time can 21 go into 6
Which is one of the six fundamental elements that are found in living organisms?
Explain why the dodo was placed in the kingdom animalia
What times what equals 81
Can you describe the structure of the government set up under the articles of confederation?
what is 31.75 rounded to the nearest tenth
What times what equals 65
What's the slope of a line parallel of y=3x+2
how does the semipermeable membrane work?
Which word or words in the sentence does the participle modify? I am watching the marching band in the parade.