Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

india capital and Pakistan capital and
Dividing with decimals
let f(x) = x2 3x − 4 and g(x) = x 5. find f(x) ⋅ g(x). x3 3x2 16x − 20 x3 5x2 14x − 20 x3 8x2 11x − 20 x3 9x2 19x − 20
a wheel that has teeth that fits into another wheel is
Please help with number 7
Which of the following can increase your credit card’s APR?
Which foods and exercises can help a person prevent osteoporosis?
what would you get if you were to multiply a negative with a negative?
A colloid liquid suspended in a gas is called aerosol true or false
forest butterflies are often brown this helps them