hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Lee y escribe un diálogo. Read and write a dialogue. Escribe un diálogo corto en español entre un amigo o amiga y tú en oraciones completas. Usa las palabras de
find values for m and b so that the system has two solutions {y=x^2 {y=mx+b
if you divided -22 into 4 equal parts, how much is each part equal to?
what is 7 x 3 (2 +4)
A man whose mass is 80kg climbs a staircase in 20 seconds a expends a power of 120 Watt. Find the height of the staircase​
what famous/infamous creatures were born during the american gothic literary time period
What does the Roman numeral in the name Tin IV Fluoride indicate?
Melissa rolls 2 fair dice and adds the results from each. Work out the probability of getting a total of 12
Why are there different seasons in different places of the world?​
_____ proper maintenance, your gas mileage will get ____ over time. A. Without, worse B. Without, better C. With, worse D. With, better