23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Please don't delete my question again brainly. This is all the context given. No more in the problem.
The vertical distance covered by a body falling freely under gravity is directly proportional to the square of the time for which it falls. If a body covers 300
Distance between -3,-2 and 5,2
PLSS HELP I NEED THIS ASAP Find angle relationship and solve for X!! (WILL GIVE BRAINLIEST)
plss help me quickly tyyyeither question 5 or six cus I need the explanation:)))​
A rental car company charges $72.37 per day to rent a car and $0.06 for every mile driven. Colton wants to rent a car, knowing that: • He plans to drive 275 mil
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
Pls help quick i need it soon
In need of help): please answer ASAP
3. If all the producers in the above food web contain 40,000 Kcal of energy, how much energy will eventually be transferred to the Tertiary Consumer. a. 30,000