nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

What does "sometimes lies were more dependable than truth." mean?
Please help me on these questions, Thanks  29. Express six and three-fifths as an improper fraction.  30. Find the improper fraction that is equivalent to eight
what is 6.88 if rounded to the nearest hundredth
How do you write 6,007,200 in expanded form
Humans always have a negative impact on the environment ?TRUE or FALSE ?
What US foreign policy issue was a motivation for American intervention in Vietnam?
a snowbarder decends a 12000-ft hill in 3min. hat is the mean change in evlevation per min.
What makes Holden depressed in Catcher in the Rye? Can you give a page number and quotation?
Gail practices swimming for 1 and 1 fourth hours swimming every day how much time does she practice in a week
In addition to replacing the president if necessary, it's the duty of the vice president to