reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Work out 4/7 of 5 Help me please
Two triangles that have the same side length will always be congruent true or false?
0.61X 0.45 what do I need to put in the blanks
Motorcyclists need extra space on
When a gene changes within a life span, this process is referred to as?
the solutions to the inequality y > −3x 2 are shaded on the graph. which point is a solution? a). (0, 2) b). (2, 0) c). (1, −2) d). (−2, 1)
Throughout act i of the tragedy of macbeth, macbeth s plans and actions seem to be motivated most of all by
What are the standard units of specific gravity? a)g/cm^3 b)kg/L c)kg/cm^3 d)none
Convert 15/50 into a fraction
What will the mass of a 7kg bag of marbles be on the moon?