blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

what is economics? give me one paragraph
PLEASEEE HELPPP!!! 55 POINTSSS!!
Which factor is an internal pressure that may lead a person to use nicotine? cultural norms TV commercial celebrity behavior stress
(a) A line passes through the points (a,0) and (0,b). Find the Equation of the line. (b) Given that a line, L passing through the point (0,2) is perpendicular t
When marketers _____, they take into account the fact that customers are different, customers change, competitors change and react, and organizational resources
How to include quotation marks in a string javascript.
The Wing Station wants the average price of the lunch meal deals to be $8. Lunch Meal Deal Prices Item Price ($) Deluxe hamburger $9 Reuben sandwich $7 Chick
aiden sold 12 more raffle tickets than Ethan in the school fundraiser together they sold 54 tickets. how many tickets did Aiden sell.
I hate people telephoning me while taking online class.(Into passive voice)​
Wellcare has streamlined standalone pdp offerings from six plans to ___ in all 34 regions across all 50 states and d. C.