jbutta2005ox9k2u jbutta2005ox9k2u
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

25/28=375/x. Use equivalent ratios to solve the proportion.

Respuesta :

purplegirl352ou136s
purplegirl352ou136s purplegirl352ou136s
  • 03-10-2017
x=420. You can find this by cross multiplying.
Answer Link

Otras preguntas

The conflict that occurs between an accused person and a tiger can best be described as— A. character vs. another character B. character vs. internalized social
The power to create laws and to regulate taxes and commerce belong to which branch of government
What is 8.75 divided by 2/5
What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
The conflict that occurs between an accused person and a tiger can best be described as— A. character vs. another character B. character vs. internalized social
Which city state appears to control the Greek peninsula?
Suppose 90 out of 120 people said they like to work out and 5 out of every 18 of the people who like to work out have a gym membership. At the same rates, in a
what are the small communities
Find the area of the four walls of a cubical room whose side measures 5m. Find the cost of white washing the room at the rate of `23 per square metre.