gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following has no solution ?
Chemical signals in plants affecting the growth, activity, and development of cells and tissues are called
Please help last question
Help me plsss ill give ten pointsssss
_________ is the deliberate repetition of initial consonant sounds (e.g., sally sometimes snickers, silly!). description
PLEASE HELP!!!!! NEED HELP FAST! Which of the following themes is NOT contained in "The Necklace"? A) Appearances are deceiving B) Hard work Shapes a person's
Which of the following is the measure of angle RCP?
Unlike Donna, who usually gets a nice tan when exposed to sunlight, Derek has a tendency to sunburn easily. Donna and Derek obviously have different sensitiviti
YO HELP A SISTER OUT PLEASE!!! Refer to matrix B and identify the matrix element b21.
Can somebody pls tell me which statement is true ?