makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which form does a verb take when the subject receives the action?
read the following passage from "the tell-tale heart": the old man was dead. i removed the bed and examined the corpse. yes, he was stone, stone dead. i placed
read this excerpt from mark twain's life on the mississippi: he would speak of the 'labboard' side of a horse in an easy, natural way that would make one wish h
find the least common denominator (lcd) of 1/3 and 2/9 .
Can someone please answer. There is only one problem. There is a picture. Thank you!!!
smith, a candidate running against the current senator, says, "the senator has voted against health care. she is not in line with the principles of our party."
what is a polynomial
The area of a pizza is 2464 square centimeters. what is the radius
when did the human brain achieve its modern size
what is greater 1/6 or 2/11