aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

What 3 things would you like to be remembered for after you die? Format: Topic Sentence Body Paragraph 1, (must have 2 details) Body Paragraph 2, (must have 2
does anyone know any of information about world war 1 that may be of any use to me​
What is the slope of the line shown below (3,-2) (2,4)? A. -2 B. -1/2 C. 1/2 D. 2
What happened in this situation? ........................................................................................................ (Maya raises her hand)
Which article should be used to correctly complete the sentence below? I will need breakfast. B. some the D. an A O C OD egg to make the omelette for my Mother'
¿Cómo podemos hacer la expresión corporal?
8x3+70÷7-7 tell accordingly the correct answer will be marked as brainliest
Is the law and order in the United States really so bad that there is no one in the city center after 9 p.m?
what countries had claims in the ohio valley?
what's an example of radical technological change