jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Ali multiplies 3 numbers using the expressions a×(b×c)×c. What property of multiplication does Ali use?
a group of scientists is studying the internal parts of the cell. Which microscope is most appropriate for these scientists to use?
I need to know the steps to solve this problem please. 1/3-2/5=
How long does it take to read mary shelley's frankenstein?
What role did the civil rights and anti war movements play in the rise of the womens movement?
How are ocean ridges and fault-block mountains similar? How do they differ?
1. Is this statement true or false? Stars are classified mainly according to their distance from Earth. A.True B.False 2. The brightness of a star depends on
What is the purple structure in the center of the cell? what is its function?
Shannon says,"My apartment is a prime number." Which could be Shannon's apartment number? A 115 B 273 C 317 D414
How big is the largest known asteroid?