mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

To what does the phrase "A whiff of grapeshot" refer? A. Napoleon's suppression of the street riots with cannon fire B. Napoleon's habit of wearing sweet-smelli
One night it snowed 1 foot and then it snowed 3 inches what is the total snow fall
Which pair of rectangles are similar?
.......................................
Why were factories more profitable than the cottage industry approach to textile production?.
What did william wilberforce fight for in the 1800s.
if somebody is good at algebra and such please answer the questions in the images
How many grams of KCI could be produced from 3.2 mol of KCIO3
A firm that holds a monopoly position in the market place is:.
Candida is playing an online trivia game. She has 75 points and earns 3 points for each correct answer. She will advance to the next round if her score is over