Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

A line with slope −2 passes through the point (−2,3). What is the equation of the line?
Your classmate Roberta has been studying the Renaissance period. She loves all of the artwork from this time, but she is stumped about one thing. Roberta asks y
Describe how minerals form. Type your answer here: (Score for Question 2: ___ of 5 points) How does the arrangement of the atoms in a mineral relate to its prop
There are s cars In carpark. How many wheels will they have in total? Algebraic expression
answer this question for me
4.1.PS-20 Question Help A forest covers 73,000 acres. A survey finds that 0.6% of the forest is old-growth trees. How many acres of old-growth trees are there?
Seema, Bina and Tahir, and Arshad are cousins. The ratio of Seema's age to Tahir's is the same as that of Bina's to Arshad's . Seema and Arshad are the same age
Please what is the answer
Stewie has 4 cups of milk. How many pints of milk does Stewie have?
What force will counterbalance two forces 4.0 N and 5.0 N acting perpendicular to each other?​