T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Determine which of the line if any are parallel a (-1,-2) and (1,0) b (4,2) and (2,-2) c (0,2) and (-1,1) 1.a and b the slopes and the same 2 a and c the slopes
Hello anyone from USA here?
(b) Alkanes in petrol burn in air. The equations represent two reactions of hexane burning in air. Reaction 1 2C6H14 + 1902-12CO2 + 14H₂O Reaction 2 2C6H14+ 130
What is the ratio 14:4 in its simplest form
What is an incentive
What is an example of fascism?
Solve this system by graphing. y = 2x - 7 y = - 3x + 8 (3, -1) (4, 1) (0, 8) (0, -7)
Who did Italy ally with in ww2?
What is national debt
Which fact in Jane Austen's life clearly influenced in "Pride and Prejudice? A. Living in England B. Living at her father's vicarage C. Her close relation