Joneskimberly68
Joneskimberly68 Joneskimberly68
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Tony bought 48 roses for $24. How much do 24 roses cost?

Respuesta :

beano beano
  • 02-03-2017
I'm assuming you cut everything in half so it would be $12
Answer Link
Victoria777 Victoria777
  • 02-03-2017

$12 would be the your answer cause its half of that

Answer Link

Otras preguntas

I need help with project
Rahi is pouring concrete to create the foundation of a square deck covering 112 square feet. Which is the best estimate of one side of the deck? Round to the ne
plum-pudding model other name​
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
My boss is pregnant is it ok to knit him and his husband a baby sweater?
Which of the following statements best describes the formation of volcanoes?
What happened to Old Major? A. He died peacefully in his sleep. B .Mr. Jones sent him to a neighboring farm. C. Mr. Jones killed him for the meat. D. Mr. Jones
9,835/63 what is the answer and what is the remainder
A one-day pass to an amusement park costs $40. A round-trip bus ticket to the park costs $5. Write two equivalent expressions to find the total cost of a one-da