demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

Which part of the atom is directly involved in chemical changes? A. the electron B. the energy levels C. the nucleus D. the charges
explain how the stomach and the blender are ailke
explain how the governments of two different countries are similar and different. Use at least two of the following terms : autocray, oligarchy, decmocracy, uni
How does meiosis I differ from meiosis II
What impact did technological innovations have on the british economy
what does at least and at most mean?
Which of the following resources is renewable? A.copper B.diamonds C.wood D.fossil fuels
Lamar has n decks of cards. each deck has 52 cards in it. using n write an expression for the total number of cards Lamar has
2(3x-1) polynomial operations
Whose unexpected reaction after one of George Whitefield's sermons demonstrated how powerful Whitefield's preaching style was?