itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What is the classification for this polynomial? -2gh
The bulk grain carrier carries 10,000 tonnes of wheat. Each grain pump delivers 0.5 of a tonne per minute and there are 10 such pumps. How long will it take to
theodore roosevelt greatly influenced america's change from isolationism. true or false?
what is fortas's opinion about the notion that free speech can cause controversy? a. that free speech has led us to war too may time b. that free speech ought t
why did the united states get pulled into ww1
An etching of a cave bear was found. In the sentence, the phrase of a cave bear is _____. A. an object complement B. an adverb phrase C. a direct object D.
write each ratio in simplest form.1.1.4/7
The mass murder of Jews in Russia was carried out by
Which of the following beliefs did utopian socialists and communists have in common? A. industrialization in american colonies encouraged europeans to control t
where were the jewish ghettos located? italy spain poland england