KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

All four of the expressions below are equivalent to square root of 50. Which would be the best choice to help simplify it? A. square root of the quantity 49 p
I need help with question 1 URGENTTTTTT
Which sentence does not have a lyrical or poetic style and tone? A) The sun rose dripping like a bucket full of liquid gold. B) Frank walked in the house and s
What is the perimeter of the polygon? Irregular pentagon with sides labeled seven centimeter, six centimeters, five centimeters, four centimeters, nine centi
If the Federal Reserve decreases the reserve rate from 6% to 4%, how does this affect the amount of money that would result because of fractional-reserve bankin
Does anyone can help me to prove that ...
At a particular school 50% of children travel by bus. if this represents 750 students , how many children attend the school?
Which allows you to temporarily use money that belongs to someone else? A. Loan B. Collateral C. Lien
An insurance company looks at its auto insurance customers and finds that (a) all insure at least one car, (b) 85% insure more than one car, (c) 23% insure a sp
how did marthin louther king jr went in jail.