soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

What is the pattern of the following sequence? 13, 15, 17, 19, ...
The interaction between corals and guardian crabs is a _________.
n June, there were 46,238 participants at the Stadium Swap Meet. In July, there were 52,009 participants, and in August there were 38,226 participants. About
At the taking of a free kick, an opponent who is less than ten yards from the ball fails to respect the required distance by advancing or lunging toward the bal
How did the united states extend its influence in asia?
How to complete the square of a standard form with a coefficient?
solve by the substitution method y=3x-12 2x-3y=-13
Which part of the apple flower produces cells by meiosis?
How did the ideas of popular sovereignty contribute to increased violence in the Kansas-Nebraska territory? a. The Kansas-Nebraska Act held up the precedent est
How many black women have phd's in mathematics?