devinbenoit510 devinbenoit510
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

She charges $6.00 for each crate plus $1.25 per pound of apples. The total charge for one crate of apples is $38.00

Respuesta :

amymoscoso amymoscoso
  • 07-02-2017
25.6 pounds of apples

Answer Link

Otras preguntas

The _____ is a message or thought that stays with your audience well after the communication is finished.
Democracy and public speaking cannot exist without one another. group of answer choices a. true b. false
What integration strategies should be used when implementing new technology in a health care organization?
2.10.two challenges the youth could encounter as volunteers ?​
In a local district math competition, three schools compete, and the winner advances to the state competition. After each round, only one-third of the schools r
It took Samantha 47 minutes to do her homework. She finished at 8:22 PM. When did she start?
Help!! ASAP!!! 1. Solve: 6(6-4x) + 16x = 8x + 4 2. Evaluate the following expression |-3d-6| + |-5-d^2| for d=3 3. Solve the formula for t. S=5r^2t 5. Which equ
The telemarketing department of a residential remodeling company would most likely be evaluated as a? investment center. cost center.
This quote by Sergei Rachmaninoff --"They have not the capacity to make their works exalt-- they meditate, protest, analyze, reason, calculate and brood, but th
The difference between “solve” “evaluate”, and “simplify”