ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The Jones family plans to borrow $22,000 for 15 years. If the interest rate is 4.25%, how much will the family pay in interest ?
LPPOJIL Which expression is equivalent to 24 - (-6)? Choose 1 answer: © 24+6 06-24 0-6-21 0 24 = (–6
2x+5y=-6 y intercept and x intercept
helppppppppp meeeeeeeee plzzzzzzzz i hate i ready
Please answer correctly, will mark brainliest
Marlena saved $125 to go shopping and she spent $45 at the mall. Write an equation to find out how much she has m, money she has left.
PLEASE HELP !! PLS !!!!!! The graph shows the vertical displacement y, in centimeters, that a weight bouncing from a spring would achieve if there were no frict
When setting career or learning goals it’s helps to ask this important question
If you have a body temperature of 99.00 degrees F, what is your percentile score?
What is the length, in units, of the line segment with endpoints at (1, 4) and (3, 7)? answer are 15 squared 52 squared 5 squared and 137 squared