Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

The nation-state concept originated in which of the following countries? A. France B. United States C. Japan D. England
Which would be the least helpful for supporting interpretations about the lives of late nineteenth-century immigrants?
which group in american society might have opposed progressive reform? Explain
Which of the following sentences has problems with misplaced or dangling modifiers? Check all that apply. A. After reading the whole book, the plot seemed a li
where is DNA located ? In the chromosome or in nucleus?
how does a author create a adaptation
how did the civil war affect industries in the north?
Solve the equation for y 4x+7y=28 y=
Which is an implied or indirect reference found in literature? A. a point of view B. a themeC. an allusionD. a symbol
What is a OT therapist