mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

7. Factor Completely (1 Point) x^2– 25
fireflies by owl city fireflies by owl city fireflies by owl city fireflies by owl city fireflies by owl city fireflies by owl city fireflies by owl city firefl
Solve -4h-3>4 Please answer as fast as you can.
if there are 7 girls and three boys in the class, what percent of the class is boys ?​
Market research is the process associated with the controversial act of "data mining" or acquiring information about potential customers. True False
Find the area of the triangle. 7 yd 24 yd The area is square yards.
Plzzzz help it’s a test Devan has 4 liters of milk. There are approximately 29.6 milliliters in 1 fluid ounce. Which measurement is closest to the number of f
There are 10 balloons in an arrangement and 7 of them are red. What percentage of red balloons are in the arrangement?
Water and wind can soil, or carry or carry it away.
2. How might the audio enhance a documentary about the Apache people? Would there be industrial sounds or sounds of nature? Would you expect to hear a tribe mem