samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

How did New England's physical geography help the growth of industries?
What is 38/50 as a decimal... and what is 28/50 as a decimal? PLEASE HELP ME !!!! i hate struggling with homework!
What is 9x^2-24x+ 16
How did New England's physical geography help the growth of industries?
Help please this I'd for geometry
What is 9x^2-24x+ 16
the perimeter of a square is 4 times as great as the length of any of its sides. Determine whether the perimeter of the square is proportional to the side lengt
What is the meaning of Pangaea
Can someone help me in probability?Amanda wrote a computer program that generates two random numbers between one and eleven.When she runs it,what is the probabi
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d