gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers multiply to -2475 and add to 10
Which one of the following problems may result from a direct democracy? A. The rights of many are suppressed in favor of the rights of few. B. The rights of the
A scientist has discovered the means to block the chemical that directly provides cells with energy for cellular processes. Which cell substance is most likely
Which sentence below is a simple sentence? a. Geese mate for life unlike humans who, according to the divorce rate, seem to have trouble committing to just one
from whom did the greeks learn the alphebet
4 Characteristics of the media
Both weathering and erosion produce a. sediment c. mass movement b. carbon dioxide d. igneous rocks
What did the Lahore Resolution hope to accomplish? a. a separate state for Hindus b. a separate state for Muslims c. a separate state for British people d.
8.21 rounded to the nearest tenth
On the Great Seal of the United States is the motto “E Pluribus Unum” which means __________.