mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why would your girl not chat with you after like 3 days? me and mine haven't at all on here the last three i feel sad to and down a lot
I m a student I need to learn so ...
How can strawberries be sustained ?
How can you contibute to solve socialproblems and evils existing in your community ​
he second part of this excerpt cpncentrates on uncle whillie . according to the writer,how do childern reat to lameness and why? do you agree​
Choose the correct answer in scientific notation. (3.4 x 106) - (1.85 x 106) A. 1.55 x 105 B. 1.55 x 106 C. 5.25 x 106 D. 1.55 x 100
The accompanying graph shows the revenue from sales of summer sandals. a) At what price will the company receive the maximum amount of revenue? 40+ 45- 35+ Reve
For which of the following women's rights is the author in this excerpt arguing
I’ll mark brainliest ! Please answer ALL the questions above !
[tex]whivh \: of \: the \: following \: is \: an \: example \: word[/tex]which of the following is an example of words ​