ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

coefficient of (2x+y^2)^5
. What is the simplified form of ( square root of 140) ?
solve and show your steps. 1/4 x=5
2. a net for a cylindrical object will consist of which shapes? a) three circles b) two circles and one oval c) two circles and one rectangle d) two circles and
Estimate of 137,638 and 52,091
Movement of any particle or molecule from higher concentration to lower concentration is called _____. osmosis pinocytosis diffusion phagocytosis
Solve 110/5 using distributive properties
margo used 864 beads to make necklaces for the art club.she made 24 necklaces with the beads.if each necklace has the same number of beads,how many beads did ma
Why were goods imported to the colonies taxed by Parliament? A. Because the British government hoped to fund an independent parliament B. Because the Brit
What is the function of the Merge Cells option? A) It allows you to combine multiple cells in a table.B) It allows you to add a table to a document.C) It allows