arzuzamora
arzuzamora arzuzamora
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW
PLEASE SHOW WORK​

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW PLEASE SHOW WORK class=

Respuesta :

kraymond70 kraymond70
  • 04-02-2022
the unit rate is 4.5

to find the unit rate you’re going to divide the servings by the # of packages

27 / 6 = 4.5 so for everyone 1 package there is 4.5 servings
Answer Link

Otras preguntas

Chi is planning to put a path of paving stones through her flower garden, as shown below. The flower garden is a square with a side length of 10 feet. What will
Which of these are examples of culture? the Harry Potter book series a statue of George Washington O going to school O earning your driver's licence
celeb types 100 words in 5 minutes what is the unit rate
Where do governments gain their power?
who is james bondwhat does he do ​
Alvin is 6 years older than elga. The sum of their age is 52 what is elga's age
In a civil case, the object is to a. resolve a dispute to the satisfaction of all concerned parties. b. obtain a remedy to compensate the injured party. c. puni
What does morgan argue about the effects of bacons rebellion on the plantation elites understanding of the utility of indentured servants versus enslaved labor
5 roommates share the cost of an apartment: rent,electricity, and gas. rent costs 1800 and gas costs 150 per month. each roommate pays 425 per month. how much i
the news related ciber crime​