nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Plot the graph of 2x - y = 6 and y = 4. Write down the coordinates of the point where the lines intersect
A student graphed distance versus time for an object that moves 14m every 2 s. the speed of the object is
Question 2 (4 points) Draw in a complementary set of nucleotides on the right side of the figure below to produce the double-stranded structure of DNA. You'll h
A sentence that asks a question ends with a period. True False
Question 2 (4 points) Draw in a complementary set of nucleotides on the right side of the figure below to produce the double-stranded structure of DNA. You'll h
why does bread dough is needed to be left for hours or a day before baking?​
Which of the following best describes renewable energy? A. Natural mineral source of energy B. Sources that can be mined or drilled, and will last for a finite
how many molecules of oxygen is in water
how many molecules of oxygen is in water
PLEASE HURRY FAST!!! Jim is building a pen for his puppy. His puppy has an area of 127 square feet. Which is the best estimate for the number of feet of fencing