iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

what is 1/6 in decimal
How are the reasons for moving similar to or different from people in ancient history?
Which statement accurately describes the homestead act of 1862?
what is the value the 1 in 214,278,216
What was the Warsaw ghetto
How to write 76. 100 in word form
How many times smaller is 0.06 than 0.6
When we say "the data support a hypothesis," we mean that the data ______. A. agree with the hypothesis B. disagree with the hypothesis C. were used to make
Betty gets paid 25 cents per paper to deliver newspapers in her neihborhood. When Betty is sick, she pays her brother Bob 10 cents per paper to deliver for her.
49,254 find value of 9