switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Given the function f(x)=4x+10 and g(x), which function has a greater slope
preterite form of sorprender
Caitlin is a highly motivated sales executive for a company that sells business textbooks. She always strives to create personal relationships with the professo
A nurse is completing a vision exam with the Snellen eye chart and records the client's vision as 20/30 or 6/9. The client asks the nurse, "What does that mean?
What was the name of the immigration aid organizations that were formed in many cities around the United States?
Why do people collect things?
Common cold spreads faster and is difficult to control”,Give reason .
Someone help. What is 3y+39=16y
Which of the following pairs of words are antonyms?
Which step is part of the process of becoming an American citizen?A. Receiving an education in American schoolsB. Volunteering in the communityC. Renouncing all