jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about the meaning of the equation 2=5x2/5 A.The fraction 2/5 is1/2 the size of 5. B.The fraction2/5 is1/5 the size of 5. C.The number 5
Describe in words what it means for a number to be a factor of another number.
The central message or insight revealed through a story is known as the __________. theme plot setting conflict
Which was a Chinese influence in Korea? a. Popular interest in Chan Buddhism increased among Koreans. b. A bureaucracy based on merit and talent was established
0.1% of what number is 12?
Which atom is smaller? 1) air 2) hydrogen
I have two separate pairs of equal sides. My equal sides are next to each other. My four sides cannot be equal. What am I?
Check all that apply. Pus associated with some infections is made of A. dead white blood cells. B. dead pathogens. C. broken down tissue cells. D. red blood cel
Locate the verbal in the following sentence and identify its type. Bob enjoys listening to music. infinitive participle gerund
In 1994, the trade deficit was over 150 billion dollars. True or False?