thatlostgirl2528 thatlostgirl2528
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

coolgirlaxline
coolgirlaxline coolgirlaxline
  • 03-12-2021

Answer:

each pair is 11.98 a pair

Step-by-step explanation:

divide 35.95 by 3

Answer Link

Otras preguntas

if you ping a device, you are using the______protocol
How one feels about one's health (how satisfied one is with one's health) is a stronger predictor of happiness than is one's actual level of health.?
How many nouns are in this sentence: Tanya ran and jumped quickly.
choose the equation below that represents the line passing through the point (2, – 5) with a slope of −3. y = −3x − 13 y = −3x 11 y = −3x 13 y = −3x 1
determine the range of the function in the table below. x f(x) 0 -4 2 2 4 8 {0, 2, 4} {-4, 2, 8} {(0, -4), (2, 2), (4, 8)} {(-4, 0), (2, 2), (8, 4)}
The particles that make up a liquid move a. more quickly b. more slowly than a gas.
Identify the choice that best describes the underlined word(s) in the sentence. In her last letter, Tina sent our family some photographs of Sky underlined word
Sonar equipment sends sound waves into deep water and measures a. the time delay of the returning echoes. b. only the direction of the reflected wave. c. int
Your development as an intentional learner begins with (points : 1) self-regulation. decoding. fiting. metacognition
what is the possessive form of "1976"?