faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

Can somebody help me with these problems please
Prove that cos3A=sin2A​
4. France and The United States established the Treaty of Alliance to protect each other against what country? O Portugal Italy Japan Great Britain M
Hypothesize the importance of language to the early modern humans and how it might have contributed to their success.​
Piz help quick 20 point just look at imagine at tell the answer
angle abc and angle cbd are supplementary angles the measure of angle cbd is 41 degrees what is the measure of angle abc
6. In the food chain shown, which animals are prey? (Select all that apply.) grass grasshopper frog snake eagle
Translate jim gan • jackson ave/pine rd 试试去你邻居家跟他们商量一下不就解决了?.
Ben had $40.00..he gave his brother 2/5 of the amount.how much money did Ben's brother receive?​
Which of the following is equivalent to the expression 1/2x + 4x + 60