katherinesegura11 katherinesegura11
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

#6 Find the unit rate of the
situation below:
You pay $29.90 for 10
gallons of gas

Respuesta :

Driley50
Driley50 Driley50
  • 02-12-2021
I believe the answer is to be $2.99, hope this helps.
Answer Link
mquint6886
mquint6886 mquint6886
  • 03-12-2021

Answer:

2.99

Step-by-step explanation:

All you have to do is move the decimal one place to the left and you get 2.99. God bless! Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

How many Jews did Adolf Hitler killed
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
Explain why contact trace evidence is so important in solving crimes.
pluralize "le frère de marie est sympathique".
what the rational numbers equivalent to 6/9
T(8,15) is the midpoint of CD. The coordinates of d are (8,20) what are the coordinates of c
Paloma can run the 100 meter dash in sixteen And one fith .savan best time is 19.8 seconds .how much castre is Paloma than savannah
An adult blinks about 450 times in 30 min. A 12 year old blinks about 150 times in 15 min. How many more times does an adult blink in 60 min. than a 12 year old
true or false all whole numbers are integers
Write the word form for 2.251