pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

5(y + ⅖) = -13 May i pleas get help
1) Which of the following statements best indicates that the wife was caught between her lord and his solders? (RL 1) a. First my lord went always from his peop
what literary nonfiction has in common with fiction.
A study analyzed the average yearly salt intake in the United States from 2012 thru 2017. The data is summarized in the table: Year Annual Salt Intake (grams)
PLS HELP ME, PLS THIS IS DUE FIRST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST​
Calculate ΔH° for the process Co 3 O 4(s) ⟶ 3Co(s) + 2O2(g) from the following information:Co(s) + 21O2(g) ⟶ CoO(s) ΔH° = −237.9kJ3CoO(s) + 21O2(g) ⟶ Co3 O4(s)
What part of the slave trade does the image show? (4 points) Slaves did not get enough food. Slaves died on the trip over. Slaves were crammed together. Slaves
When was the last time the philippine had a war?​
A ______ research report is one that has been subjected to a review by colleagues and experts in a particular field.
When trying to upload assignment on canvas wont let me click choose file.