marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which shows 5.45 written as a mixed number?
convert to vertex form. y=2x^2+14x-4
It is likely that Earth could lose half of its species in the next ____________ years. a. 50 b. 100 c. 500 d. 1000
What are the three branches of government?
Lauren bought 20 ounces of sliced ham. she used 3/4 of the ham to make sandwiches for her friends and 1/5 of the ham in an omelet. how many ounces of ham were l
Which of the following nutrient cycles has its largest reservoir in the atmosphere? A) Carbon cycle B) Nitrogen cycle C) Potassium cycle D) Phosphorus cycle E)
it is asking me to insert parentasies
In how many ways can 12 one-dollar coins be shared between Josh, Frank, and Suzy if each of them receives at least 3 coins?
Write good insulators around the home
A certain animal in the zoo has consumed 39 pounds of food in six days. If it continues to eat at the same rate, in how many more days will its total consumptio