christinecote7614 christinecote7614
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon jug of juice costs $14.16. What is the price per pint?

Respuesta :

Becca112905
Becca112905 Becca112905
  • 04-11-2021

Answer: 4.72

Step-by-step explanation:

divide the 2 numbers

Answer Link

Otras preguntas

what is the inverse of the function f(x) = -5x^2 3, for x>or equal to 0?
what is 81.28125 in a fraction
Rename number 1,400 draw a quick picture
who postulated the “nature versus nurture” hypothesis?
Which type of limiting factor affects a large population more than it affects a small population?
complete the sentence with the correct form of the verb SER. La senora gonzolez_____alta.
how was the rosetta stone used
33. what is a renewable resource? give an example.
what is 2/3 x 9/8 in simplest form?
how do you put 245 -137 on a number line