amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

please help me!!!!! its very very important!​
"My mother usually buy food at the market" make a sentence WH- question
Help me with this question plz
A right triangle has side 14 and hypotenuse 50. Use the Pythagorean Theorem to find the length of the third side.
A line passes through the point (-1, -9) and has a slope of -7. What would be the equation for this line?
20 kg potatoes are sold at $12.80 each.If you have only $48, how many 20kg bags can you buy​
Divide and check by multiplying the quotation by the divisor 8m^4+12m^3 over 4m
Which statement is most likkely to applyto a cell that has DNA whitin its ytoplasm
In the right triangle ABC, angle A is 36 degrees.
can someone help to find crypto?​