mahoganyflower09
mahoganyflower09 mahoganyflower09
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP class=

Respuesta :

Madking30
Madking30 Madking30
  • 02-11-2021

Answer:

67

Step-by-step explanation:

3(2)=6(8)=48-2=46+7(3)=46+21=67

Answer Link
l6rdx
l6rdx l6rdx
  • 02-11-2021
Answer: 67

Explanation:
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are sources of​ income-based payments that domestic residents make to​ foreigners? ​(Check all that apply.​) a. People in Oregon send mo
Help me on this question
What is absolute location? a. A precise place, how to get somewhere. b. A mental map. c. A location relative to another location. d. Moving only in a forward di
Which sample of HCl(aq) reacts at the fastest rate with a 1.0-gram sample 1 point of iron filings? * O 10. mL of 1 M HCl(aq) at 10°C O O 10. mL of 1 M HCl(aq) a
-1 3/7 as a decimal
A company's flexible budget for 12,000 units of production showed sales, $48,000; variable costs. $18,000; and fixed costs, $16,000. The variable costs expected
Find the area. Simplify your answer.
solve for x: 3 < x + 3 < 6 45 points. 6 < x < 9 6 > x > 9 0< x < 3 0 > x > 3
Simplify using the distributive property 4(6+3x)
Cran-Soy trail mix costs $2.99 for 5 ounces,Raisin-Nuts mix costs $3.41 for 7 ounces,Lots of Cashews mix costs $7.04 for 8 ounces,and Nuts for You mix costs $2.