rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

what is the formula for -2,-8,-14,-20,-26
The Town of Bedford Falls approved a General Fund operating budget for the fiscal year ending June 30, 2017. The budget provides for estimated revenues of $2,70
Please Answer! What is the problems with genetic engineering, along with the pros and cons of it?
What was the renaissance?
y=6x-11 -2x-3y=-7 solve each system of equation by substitution
Graph the data x+9=14
In December of 2009, hackers broke into computer systems and stole secret defense plans of the United States and South Korea. The information stolen included a
Do the information on a bag of fertilizer 5 pounds of fertilizer are needed for every two square feet of lawn how many square feet will a 25 lb bag cover
After World War II, an international organization was formed to prevent or resolve any conflicts that threaten international peace. The organization includes a
What Is The Answer To This Equation??