jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Triangle FGH is similar to JKM.If f = 14.4 cm, g = 16.56 cm, h = 25.92 cm, and k = 9.2 cm, what is the measure of m? A. 5.104 cm B. 14.4 cm C. 10.58 cm D. 8
What term is used to refer to people in the rural areas of developed or developing countries, who tend to adhere more closely to the historical aspects of their
How do you think the moon Was formed? Please don’t Google it.. needs to be in your own words!
Which of the following informational subjects would benefit the most from a line graph? A. Profits throughout the past 18 months B. Total amount of gove
Judicial branch (courts) is just as political as the executive (governor) and legislative (legislature) branches of texas government. do you agree or disagree?
Are relstioships that have an initial fee proportional or non-proportionial?
Which part of a classical program gives background information on the musicians?
A(n) _____ is a cell that specializes in receiving and transmitting information a. corpus callosum b. dendrite c. neuron d. axon
The point of intersection of the lines has an e-coordinate of?
Which of the following is an example of a print format? text document video clip sound file digital image plz help