MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

easy way to remember separatists were
Given any two number,which is greater,the lcm of the numbers of gcf of the number?why?
who was king Louie the 3rd
Which of the following is a correctly written compound word? A. Thirty one B. Quickly-running C. Self-evident D. Spur of the mom i think its c
Seven less than twice a number equals 19
Ken's Home Supply charges $5 for each foot fencing. Wayne's Warehouse charges $6 for each foot fencing
6,173,253 in expanded form
name two different numbers that round to 8.21 rounded to the nearest hundred
which of the following structures develops into a pollen grain? A. Microspore B. Anther C. Megaspore D. Archegonium
what is marble canyon known as today