lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Three students measured the volumes of a pebble whose accepted volume is 2.71 cm3. Which list represents both accurate and precise: A: 2.60 mL, 2.60 mL, 2.59 m
Why does the author include details about Myrtle's spending habits? SELECT AN ANSWER to show that Myrtle has money of her own to show that Myrtle spends Tom's m
This is Kristy's recipe for breakfast cereal. 50 grams of oats, 30 grams of raisins, 40 grams of nuts, If she uses 40 grams of oat, how many grams of raisins do
Help‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
hello there. can you help with this. thank you :D you get 20 points ^^
Tell me an interesting fact about Jackson Pollock’s life. Use a complete sentence.
How far from the base of a house should you place an 18 foot ladder if it is to reach a window that is 15 feet high?
What is the value of z which makes the expression x2 - 16x + x equivalent to ( x- 8 ) 2
The Economy Repair Shop charges a $50 fee plus $30 an hour for labor. Jeff's Repair Shop charges $35 an hour. Which inequality can be used to determine the numb
Question is in the attachment!!