Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What is the probability that when a coin is flipped six times in a row, it lands heads up every time?
Is there an error in writing 5 × 5 × 5 as 3-5? If so, what is it? A. There is no error, because 5 × 5 × 5 = 3-5. B. There is an error, because 5 × 5 × 5 = 5-1
Identify and interpret a conceit that the speaker in "Song" uses to reassure his beloved. Explain what things are being compared.
Describe how to find the number of $4 train tickets you can buy with$32
How might an environment be affected if humans introduce a new type of plant to the environment?
Discuss how the rules of using natural light in photography change when shooting outdoors at night?  MARKED BRAINIEST PHOTOGRAPHY
What is the name of the drug that is a psychomotor stimulant with a chemical structure similar to methamphetamine that was originally patented in germany in 192
The printed press was invented by
Are 47/100 and 7/12 equal? If not, which one is greater?
Sam is tranning for an upcoming wrestling match.he trains for 3.5 hours each day monday through wednesday.he trains for 2.5 hours each day on thursday and frida